Mulčovače EFGC

Nejprodávanější a nejoblíbenější typ mulčovačů. Opravdu zdařilý výrobek továrny Mateng, často dodávaný renovovaným evropským firmám.

Robusní a pečlivé zpracování spolu s předimenzovanou konstrukcí předurčují tyto mulčovače pro práci v náročném terému. Při pracovním záběru do 175 cm jsou vhodné za traktory Zetor do 70 PS. Tyto mulčovače je možno osadit T-břity (800g), nebo Y-noži. Náhonová hřídel je součástí dodávky.

Při zvažování záběru mulčovače je třeba brát zřetel na výkon traktoru. Ne vždy platí, že čím větší záběr, tím větší hodinový výkon. Při předimenzování pracovního záběru k výkonu traktoru je pojezdová  rychlost velmi malá a při pripočtení „zbytečné“ hmotnosti mulčovače může být výsledek opačný. Samozřejmě je nutné zohledňovat i hustotu a strukturu mulčovaného porostu.

Zákazníci, kteří se svým traktorem používají bubnovou sekaču se záběrem 165 cm, často požadují mulčovače s výrazně větším záběrem. Je nutno si uvědomit, že rotační sekačka porost pouze usekne ostrým nožem a mulčovač musí hmotu ještě rozdrtit.