Přídavný mulčovací disk UF, UFO

Mulčovací disk UFO je speciálně konstruovaný pro použití s mulčovači série F.US/M. Celá sestava se skládá z převodovky mulčovače s vývodem pro pohon hydraulického čerpadla, z hydraulické nádrže s filtrem a z výkyvného disku s hydromotorem. Ten je připevněn na speciální konstrukci, která zajišťuje bezproblémový provoz při najetí na pevnou překážku.

Výhodou UFO je kompaktibilita celé soupravy a navíc traktory nemusí mít hydraulický okruh – dvě hydraulické vývody. Oproti tomu je nevýhodou vyšší cena zařízení a složitá demontáž zařízení.

Mulčovací disk UF je vlastně pracovní částí disku UFO. Je přednostně určený pro mulčovače F.US/M, ale po drobných úpravách lze namontovat na jakýkoliv mulčovač s horizontální rotací nožů. Pohon disku zajišťuje hydromotor, který je poháněn přímo z hydraulického okruhu traktoru. Speciální rám umožňuje výškové nastavení disku a nastavitelná pružina zajišťuje potřebnou sílu při najetí na pevnou překážku.

Mulčovací disk Dabaki UF doporučujeme montovat pouze na mulčovače s bočním hydraulickým posunem. Pozor – traktor musí mít dva hydraulické okruhy – pro boční posun mulčovače a pro pohon hydromotoru disku.